Дій, Замостя!
Вінниця. Дій, Замостя!
Відбулося обговорення змін до концепції розвитку площі Перемоги, що стала місцем теракту 14 лютого 2022 року
меню

Відбулося обговорення змін до концепції розвитку площі Перемоги, що стала місцем теракту 14 лютого 2022 року

У Вінниці в в HUB Місто змістів 12 листопада відбулося обговорення змін до концепції розвитку площі Перемоги, а саме – створення “Скверу пам’яті” на честь загиблих та постраждалих під час терористичного ракетного обстрілу з боку Російської Федерації.

Сім’ї загиблих, архітектори, представники і представниці Вінницької міської ради, Агенції просторового розвитку, Департаменту архітектури ВМР, журналісти разом розмірковували про те, яким має бути Місце пам’яті.

Команди зійшлися в основних рішеннях:
– Місту потрібне місце живої пам’яті, а не монументальний (мертвий) меморіал.
– Площа має залишатися живим місцем. Пам’ять про трагічні події не повинна витісняти всі інші функції. Влаштування Місця пам’яті має зберегти і посилити основні функції площі: транзит, дозвілля з дітьми, проведення культурних подій.
– Місце пам’яті розповідатиме про події ненав’язливо, з декількома рівнями занурення, через персональні історії. Кожен відвідувач повинен мати змогу обирати власний рівень заглиблення в історію трагічних подій.
– Наратив про травму, яку лишив теракт, не повинен призводити до тотального суму. Радше навпаки — стати поштовхом до дій, до допомоги. Як зазначила одна з команд, тут має бути «зв’язок скорботи і життєздатності, віри в майбутнє».
– Літак разом із пошкодженнями від ракетного обстрілу обов’язково потрібно зберегти. Це свідок трагічних подій, носій живої пам’яті та символ незламності.
– Важливо зафіксувати місця потрапляння ракет. Їх можна показати символічно, не обов’язково явно і нав’язливо.
– Місце пам’яті має бути органічною частиною всієї площі Перемоги, відкритою для всіх.
– Місце пам’яті / сквер має пропонувати тихий відпочинок, можливість побути з собою чи з близькими і рідними жертв теракту.
– Незважаючи на те, що Місце пам’яті і площа в цілому за будь-яких умов має лишатися живим, мультифункціональним, гетерогенним місцем, деякі (занадто галасливі, занадто веселі, занадто комерційні) активності все ж будуть неприйнятними тут.
– Площа перемоги має стати справжньою міською площею для жителів Замостя: зі своїми атракціями і подіями.

Організатори воркшопу: Департамент архітектури та містобудування, Агенція просторового розвитку. Партер заходу — Німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» в рамках Integrated Urban Development in Ukraine II

Новини

Більше новин