Дій, Замостя!
Вінниця. Дій, Замостя!
Влаштування велобоксів в районі Замостя
меню

Влаштування велобоксів в районі Замостя

Ефективний рух людей у місті, забезпечений комфортним пересуванням у громадському транспорті та зручними прогулянковими вулицями – є критично важливими елементами для сталого розвитку міста. Безпечні вулиці для людей підтримують економічний розвиток міста, а також позитивно впливають на здоров’я населення. Вулиці, громадські простори та транспортна мережа повинні бути адаптовані до потреб поїздок майбутнього, гарантуючи, те що приорітетом розвитку міста є покращення якості життя мешканців.

Відповідно до аналізу, проведенному в рамках проетку «Модель розвитку району Замостя» квартальне планування, існуюча ширина вуличного простору, різноманітность об’ємів забудови та рівний рельєф є факторами, що дають потенціал до розвитку зручної пішохідної та велосипедної інфраструктури, що включає не тільки велодоріжки та велосмуги, а й місця зберігання велосипедів біля шкіл та житлових будинків.

Агенція просторового розвитку, за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH в Україні, розпочинає проект по розвитку велонапрямку та подальших досліджень в районі Замостя по велоінфраструктурі.
Першим кроком його буде пілотний проект по роботі з ОСББ та влаштування велобоксів на території 3-4 дворів.
У 2019 році було проведено опитування серед школярів та студентів, на тему користування велосипедом. Результати опитування можна подивитись за посиланням:

Також у січні 2020 року Агенцією просторового розвику було проведено опитувння на тему «Велосипед як транспорт». Мета опитування: зясувати, що стимулює або що заважає використовувати велосипед в якості транспорту і як можна покращити міську інфраструктуру для велосипедистів.

Slider image
Slider image
Slider image
Slider image

Станом на 21.09.2019 р. на території району Замостя зареєстровано 101 ОСББ

Метою проекту є обрання на конкурсній основі від 3-4 внутрішніх дворів, де в рамках спільного фінансування будуть влаштованні велобокси.

Головною цілю в даному проекті є співпраця мешканців в процесі реалізації та відповідальність за утримання його в належному стані після завершення робіт.

Переможці конкурсного відбору отримують фінансову підтримку на реалізацію проекту благоустрою двору. Конкурсний відбір проводиться лише на території району Замостя м.Вінниця.

Пілотний проект по влаштуваню велобоксів планується організувати по системі фінансування 70/30, де 70% – це кошти GIZ та АПР, і відповідно 30 % – це кошти співфінансування від ОСББ. Німецька неурядова організація GIZ вже має досвід по реалізації таких проектів з співфінансуванням по благоустрою двориків Львова.

Велобокс – повністю закритий простір, камера або ящик для зберігання велосипедів. Має високий рівень захисту від погодніх умов. Камери можуть бути повністю автоматизовані для зручного використання.

Slider image
Slider image
Slider image
Slider image

Планується співфінансування чотирьох дворів ОСББ по влаштуваню велобоксів. Для цього будуть проведенні події організовані АПР та VinCycle за участі відібраних дворів Замостя.

Для того щоб взяти участь ОСББ у відборі необхідно заповнити анкету.

Анкети приймаються до 21 лютого 2021

Проект планується реалізувати в період лютий – вересень 2021.

Результати проекту увійдуть в подальші матеріали Моделі розвитку Замостя.

Контактні дані:
+380939410731
Сергій Яківчук, архітектор
Агенція просторового розвитку

Новини

Більше новин