Дій, Замостя!
Вінниця. Дій, Замостя!
Площа Героїв Чорнобиля
меню

Площа Героїв Чорнобиля

Площа Героїв Чорнобиля (колишні назви Жовтнева та Тюремна) формується Архітектурно-будівельним коледжем, готелем «Південний Буг» та житловими будинками за адресами вул.Київська, 2 та проспект Коцюбинського, 78. Ця площа є “головними воротами” району Замостя та жвавим перехрестям.
Житловий будинок за адресою вул. Київська, 2 побудований у період 60-х років XX століття у часи будівництва коледжу. Будівля має чотири поверхи. На фасадах відсутні будь-які декоративні елементи, крім фасадної плитки “кабанчик”. Дев’ятиповерховий панельний житловий будинок, за адресою проспект Коцюбинського, 78 був побудований після 70-х років.
На початку XX сторіччя розпочалось будівництво залізних мостів через Південний Буг за проєктом Г. Артинова. Для зручності їх будували через острів Кемпа. У 1913 по ним запустили перший трамвай, що йшов від жіночої гімназії до залізничного вокзалу. В травні 1938 року, вагон трамваю №13, зіскочив з рейок, проламав поручні та впав у річку. Під час Другої Світової війни мости були підірвані. Через перепади рельєфу, що викликали проблеми із рухом було прийнято рішення будувати прямий міст. Сучасний Центральний міст був побудований у 1953 році.
Форма площі до середини XX ст. мала форму трикутника, що дозволяло там розміщуватись невеликим дрібноміщанським двох та триповерховим будинкам. Ці будинки можна помітити на старих фотографіях. Після будівництва Центрального мосту форма площі змінилась і отримала зовнішній вигляд наближений до сьогоднішнього. У період 70-х – 80-х рр. ці цегляні будинки були знесені для будівництва готелю та побутового магазину перед дев’ятиповерхівкою. Цей побутовий магазин відомий тим, що там колись був магазин “Дитячий світ”, потім АБВ – техніка. Зараз там розміщуються дрібні магазини, магазин Ельдорадо та ресторан.

Новини

Більше новин